Goldentlapana

CHS zlatých retrívrů a havanských psíků

 Člověče, povídá takový psí pohled, já nemám nic než Tebe. Ale koukej, my dva jsem báječná psí smečka , viď ?

  Karel Čapek

 

 

Bydlíme v rodinném domě se zahradou na okraji Prahy.

Prvním a nezapomenutelným psem byla fenka zlatého retrívra Bela ( Fleur ze Suchdolského údolí) (2000- 2011). Měla pravou zlatou retrívří povahu a byla velký lovec. Osm let podzim co podzim neúnavně dohledávala a aportovala bažanty v konopišťské bažantnici. To milovala, tam jsme byly  TÝM.

V srpnu 2010 přibyla do smečky fenka havanského psíka Róza – Rozinka (Rosabella Joy Havana Wild Angel).Malý čertík, který okamžitě adoptoval Belu jako mámu, k její velké „radosti“ . Malý skřítek se snažil držet krok a za chvilku už Rozinka proháněla kočky, honila bažanty, zkoušela na louce hrabat myši po vzoru velké kámošky. Aportovala s velkou vervou a ostošest…..

Za rok po příchodu Rozinky nás ve věku 11 let opustila Bela.Smutek a předsevzetí, že havaňáček stačí , vydržel 3 měsíce.A přivezli jsme si od Míšků z Kyselky u Karlových Varů chlupatou kouli – Mirandu Kerr Artemis Gold – po domácku Mery. Role se obrátila – Rozinka byla trochu máma , ale hlavně neúnavná spoluhráčka a spolurváčka . Fotografie z tohoto období jsou stejné – béžový chumel, tu čouhá tlapka, tu čumák.

Když měla Rozinka podruhé štěňátka , doma zůstal černý čertík- fenka Babů , oficiálně Barbarea.Tak máme nyní 3člennou smečku, které venku a v lese zvlášť velí retrívřice Mery.

V roce 2010 byla založena chovatelská stanice Goldentlapana.

IMG_2154